تابلو سازی

تابلو سازی

چه در شغل جدیدی باشید و یا در یک شرکت قدیمی، تابلوسازی می تواند نقش مهمی در کمک به شما در جذب مشتری های جدید داشته باشند. نباید خود را محدود به مکانی كنید كه در گذشته علائم و تابلوها در آن قرار گرفته بود. با تابلوسازی می توانید برنامه ای یکپارچه برای محصولات فروشگاه خود ایجاد کنید که موجب افزایش آگاهی از برند و رشد تجارت شما شود. از ساختمان، فضاهای اطراف و موقعیت خود نهایت استفاده را ببرید.

 

معرفی تابلوسازی

تابلوسازی عبارت است از طراحی یا استفاده از علائم و نمادها برای ارسال پیام به یک گروه خاص که معمولا به منظور بازاریابی انجام می شود. ما هر روز تابلوها را می بینیم و آنها بخشی اساسی در زندگی ما هستند. زمانی که از خیابان گذر می کنید با تابلوهای راهنمایی و رانندگی روبرو خواهید شد، در محل کار، تابلوهای بهداشتی و ایمنی را در تمام نقاط خواهید دید. برای خرید مواد غذایی به شهر می روید و متوجه تابلوهای فروشگاه ها خواهید شد و جزئیات ساعت کار و همچنین تخفیف ها و معاملات را نشان می دهد. تابلوسازی به طور کلی به عنوان هر نوع متن و علائم گرافیکی برای انتقال اطلاعات به مخاطب تعریف می شود.

 

هدف از تابلوسازی چیست؟

به طور معمول، تابلو سازی به منظور اهدافی مانند ترویج اطلاعات، شناسایی، ارائه اطلاعات، راهنمایی یا افزایش آگاهی در مورد ایمنی اجازه گسترش اطلاعات را می دهد.

 

تبلیغات و بازاریابی

اولا، تابلوسازی غالبا توسط شرکت ها یا سازمان ها برای تبلیغات و بازاریابی استفاده می شود. در حالی که ممکن است تابلوسازی راه حلی آشکار برای شرکت ها و جهت معرفی محصولات آنها است، با استفاده از تابلوسازی و علامت گذاری در فضاهای باز می توان به راهی موفق برای تبلیغ یک برند دست یافت. این فناوری تا جایی پیش رفته است که می توان تابلوهای بزرگ و متنوعی در فضای باز و تقریبا در هر مکانی قرار داد.

 

جذب مشتری

به همین ترتیب، تابلوسازی به عنوان تابلو مغازه یا تابلو فروشگاه (چه در داخل و یا خارج از فضای آنها) می توانند تجارت یک شرکت را به خود جلب کنند. همچنین برای جلب مشتری از خارج، نمایشگرهای پنجره ای می توانند در ایجاد کنجکاوی و ترغیب مشتریان به سمت فعالیت درون فروشگاه موفق باشند. تابلوسازی اجازه می دهد تا مردم بدانند که در جای مناسب هستند. مهمتر از همه، اگر طراح کیفیت مرکز تولید را نیز در ایده ی تابلوسازی خود قرار داده باشد، این تابلوها می توانند پیش از ورود به آن مکان، اولین تصور را از شغل یا محصولات شما ایجاد کند.

 

شناخت

به سادگی، تابلوها اغلب برای کمک به افراد در شناسایی مکان یا برندی تجاری طراحی می شوند. به عنوان مثال، تابلوسازی به ما کمک می کند تا بدانیم از کدام سالن استفاده کنیم. از نظر هویت برند، کوکا کولا و استارباکس با گذشت سال ها، دارا بودن تابلوهای خیابانی بلند را به عنوان بخشی از استراتژی بازاریابی خود می شناسند.

 

ایجاد جذابیت ظاهری

سرانجام، همه نشانه ها لزوما در خدمت یک هدف آشکار نیستند! برخی اوقات ممکن است به سادگی از تابلوسازی برای جذابیت بیشتر ظاهر کلی یک فضا یا محیط اطراف آن بدون اهداف تبلیغاتی استفاده کرد.

 

شیوه های تابلوسازی حروف برجسته

 

تابلوسازی با روش کلاسیک

در این شیوه، تمامی فعالیت ها با دست و همچنین ابزارهای ساده اجرا می شود .اصولا این شیوه دارای دقت و سرعت کار پایینی می باشد و تابلوهایی که در آن تولید می شوند در برابر روش مکانیزه دارای سطح پایین تری از جذابیت و کیفیت می باشند.

 

تابلوسازی با روش مکانیزه

در این شیوه برای اجرای تابلوسازی و همچنین ساخت حروف برجسته، در تمامی مراحل کار مانند طراحی، برش، خمکاری و … از دستگاه های متنوعی شامل دستگاه cnc، دستگاه لیزر به منظور برش ورق فلزات و پلکسی، دستگاه های حروف ساز و سایر دستگاه های مورد نیاز استفاده می شود. این شیوه به طور قطع دارای سرعت و دقت بالایی در ساخت تابلوهایی با کیفیت و زیبا می باشد.

 

عناصر مهم در تابلوسازی تبلیغاتی

یک تابلو باید علاوه بر دارا بودن زیبایی و جذابیت، منحصر بفرد و خاص باشد. عناصر مهم طراحی تابلوهای تبلیغاتی عبارتند از:

 

دریافت اطلاعات درست از تابلو

هنگامی که به کارایی یک طرح نگاه می‌کنیم، مهم ترین نکته ای که می بایست در طراحی تابلوسازی رعایت شود دریافت و درک درست از اطلاعاتی می باشد که یک تابلو به ما ارائه می دهد. ارائه ی اطلاعات درست و صادقانه در تابلوسازی بیانگر این موضوع است که شما در پی برقراری بهترین نوع ارتباط با مشتریان خود و به دنبال رفع بخشی از نیاز های احتمالی آنها می باشید.

 

جذابیت و چشم نواز بودن تابلوی خلق شده

با توجه به گفته ی دکتر هاولت، به همان اندازه که اطلاعات ارائه شده دارای اهمیت بالایی است، زیبایی شناسی نیز تقریبا به همان میزان مهم خواهد بود.

 

کیفیت متریال های مورد استفاده در تابلو

در صنعت تابلوسازی، متریال های متنوعی استفاده می شود که کیفیت و زیبایی آنها دارای اهمیت بسیاری است. در ادامه به چند نوع از این متریال های مهم می پردازیم.

 

انواع متریال تابلوسازی

انواع نمای مورد استفاده در تابلوسازی حروف برجسته

·        نمای کامپوزیت

·        نمای ترمووود

·        نمای سنگی

·        نمای پلکسی گلاس یا پلاستیک

 

انواع متریال تابلوسازی حروف برجسته

·        چلنیوم

·        استیل

·        آلومینیوم

·        پلاستیک

·        چوب

 

تابلو چلنیوم

تابلوسازی حروف برجسته چلنیوم به عنوان رایج ترین و محبوب ترین متریال ها جهت ساخت تابلوها همراه با حروف برجسته است. این نوع از حروف نیز شامل چندین زیر مجموعه می باشند که شامل چلنیوم الماسی، کریستالی، نوع پانچی، وکیوم استیل نقره ای و همچنین طلایی است.

 

تابلو بک لایت

این نوع از متریال تابلوسازی اصولا در فضاهای داخلی برای جذابیت بهتر تجارت و کسب و کار طراحی می شوند. این تابلو ها توسط نور بک لایت اس ام دی و به شیوه ای طراحی می شوند که حروف برش خورده بتواند از آن عبور کند. این زمینه ها قابلیت ترکیب با متریال هایی مانند پلکسی سفید دوغی یا شفاف و متریال هایی مانند مولتی استایل نقره ای یا طلایی را خواهند داشت.

 

تابلو وکیومی

تابلو وکیومی یکی از تابلو های زیبا و نقش برجسته در بین انواع تابلوهای تبلیغاتی موجود در بازار است. امروزه افراد بسیاری برای خرید این نوع از تابلوهای تبلیغاتی برای استفاده در سردر مغازه های خود استفاده می کنند. تابلو وکیومی از مجموعه تابلوهای تبلیغاتی با حروف پلاستیکی پرس شده و برجسته است. قیمت تابلو وکیومی نسبت به سایر محصولات تبلیغاتی به علت مواد استفاده شده در آن و شیوه ساخت آن بالاتر است.

 

تابلو استیل

تابلو استیل یکی از انواع تابلو که بیشتر در مراکز تجاری و یا دفاتر اداری مورد استفاده قرار می گیرد می توان به تابلو استیل اشاره کرد. این محصول دست ساز با طرح های متنوع با استفاده از استیل نقره ای، تیره و طلایی تولید می شود و پس از برش نام و برند از روی ورق خام استیل، بر روی یک فرم پلاستیک فشرده قرار داده می شود.

 

تابلو پلکسی

تابلو پلکسی گلس : یکی دیگر از انواع پرطرفدار و زیبای تابلو به شمار می رود که با استفاده از لایه های پلاستیکی پلکسی تولید می شود و به این دلیل که براق و زیباست بیشتر مورد توجه قرار گرفته است. بر خلاف نوع چلنیوم که فرم آلومینیومی دارد، این مدل از فرم آلومینیومی استفاده نمی کند و از ورق های سامپکس و ییرلانگ تولید کشور تایلند در ساخت این محصول استفاده می شود.

 

تابلو کامپوزیت

تابلو کامپوزیت به این دلیل که مقاومت مناسبی در برابر گرد و غبار، شرایط جوی و غیره دارد می تواند گزینه ای بهتر از سایر انواع تابلو به شمار رود. زیبایی این محصول با کار کردن لامپ LED زیر کامپوزیت بیشتر شده و به این دلیل که کلمات برجسته با فرم کامپوزیت اجرا می شوند، زیبایی این تابلو دوچندان می شود. تابلوسازی آنلاین امکان اجرای این مدل را برای مشتریان خود در طرح های دلخواه نام و نشان تجاری انجام می دهد.

منبع: تابلوسازی آریو پاسارگاد

 

 

 

کلمات مرتبط با تابلو سازی