دکوراسیون اداری

دکوراسیون اداری

کار کردن در یک فضای جذاب و دعوت کننده نقش زیادی در افزایش روحیه و بهره وری کار دارد، اما آیا می دانید یک فضای اداری با طراحی مناسب می تواند در موفقیت کسب و کار شما تاثیر بگذارد؟ طراحی دکوراسیون اداری زیبا می تواند تاثیر شگرفی در تجارت شما داشته باشد.

شیوه های طراحی دکوراسیون اداری

پربازده ترین دفترهای کار، راحتی فضا را با یک تصویر حرفه ای در تجارت تعادل می دهند. ایده های طراحی دکوراسیون اداری شما باید ارزش شرکت شما را به شکلی مجسم کند که در آن همه ی افراد در کار خود عالی باشند. اگر کار کردن در محیط کاری برای شما کسالت آور است، شاید وقت آن باشد که در فضای اداری خود تغییری ایجاد کنید. اما پیش از آنکه بخواهید این تغییر را آغاز کنید، باید به این موضوع فکر کنید که چه طرحی مد نظر شما می باشد و اینکه آیا طرح مورد نظر شما با فرهنگ فضای کاری شما دارای هماهنگی است یا نه، زیرا طراحان بر این عقیده اند که این هماهنگی می تواند موجب بهره وری بیشتر کاری افراد شود. در ادامه ایده هایی برای طراحی دکوراسیون اداری آمده است که می توانید از آنها استفاده کنید تا دفتر کار خود را با عناصری که موجب می شود هر روز شما و تیم شما را مولد، الهام بخش و با انگیزه نگه دارد، تزئین کنید.

1)رنگ های برند خود را انتخاب کنید

هنگام انتخاب یک طرح رنگی برای فضای خود، از رنگ برند تجاری خود استفاده کنید تا فضای دفتر شما سبک منسجمی را بازتاب دهد و از شغل شما پشتیبانی کند. رنگ های مناسب می توانند تاثیر روانشناختی قدرتمندی بر روی افراد داشته باشند و موجب ایجاد احساس نشاط آنها شوند.

در طراحی دکوراسیون اداری شیک، رنگ می تواند تاثیری عمیق بر میزان بهره وری کار شما داشته باشد. تحقیقات علمی نشان داده است که رنگ آبی بر ذهن شما تاثیر می گذارد و رنگ سبز موجب ایجاد احساس تعادل می شود. اگر نیاز به خلاقیت دارید، سعی کنید از رنگ بنفش استفاده کنید. اگر تمام روز فعالیت های ذهنی انجام می دهید، متخصصان توصیه می کنند که دفتر خود را به رنگ آبی رنگ آمیزی کنید و قسمت هایی از آن را نیز نارنجی کنید. این رنگ ها موجب تحریک ذهن شما می شوند.

image1

2)آثار بزرگ هنری را بر روی دیوار قرار دهید

اگر به دنبال ایده های طراحی فضای اداری کوچک و عالی هستید، آویزان کردن تابلوهای هنری می تواند فضای کاری شما را جالب تر، متفکرانه و جادار جلوه دهد. با آویزهای دیواری سیاه و سفید فضا را ساده نگه دارید و یا با کارهای جذاب و چشم نواز، محیط را جسورانه ظاهر کنید تا هر بار که از کنار آنها رد می شوید، روحیه شما را تقویت کنند.

3)وجود مبلمان منحصر به فرد

امروزه گزینه های بسیاری مانند کاناپه، صندلی، میز و مانند آن برای طراحی داخلی واحد اداری وجود دارد. می بایست برای طراحی دکوراسیون اداری مبلمانی را پیدا کنید که متناسب با برند شما باشد.

داشتن مبلمان عجیب و سرگرم کننده در دکوراسیون اداری و استفاده از لامپ های آبی کبالت و پرده های طرح دار، فضای اداری سنتی شما را به یک فضای کاری آینده نگر تبدیل می کند. اضافه کردن مبلمانی خاص و صمیمی، همچنین فضای جدید و غیررسمی را برای دیدار اعضای تیم شما ایجاد می کند که این موضوع موجب افزایش همکاری میان آنها می شود.

4)در دکوراسیون اداری، فضاها را با پارتیشن جدا کنید

محیط های دفتری باز علاوه بر اینکه موجب ایجاد ظاهری مدرن در فضای کاری می شوند، با شکستن دیوارها باعث افزایش ارتباط و همکاری بین اعضای تیم شده و به تمامی فضای کار، احساس همکاری و همدلی را انتقال می دهند. به این ترتیب، اعضای تیم احساس می کنند علاقه بیشتری به گفتگو و مشورت با یکدیگر دارند.

5)به اعضای تیم اجازه دهید فضاهای خود را شخصی سازی کنند
از آنجا که هر کس در هنگام طراحی دکوراسیون اداری، سلیقه و سبک شخصی خود را دارد، تیم خود را ترغیب کنید تا عناصری را که باعث حفظ انگیزه آنها در طول روز خواهد شد، در طراحی ادغام کنند. این موضوع می تواند عنصری ساده مانند یک برنامه رنگارنگ یا نقاشی دیواری از هنرمند مورد علاقه خود باشد.

6)از نور طبیعی نهایت استفاده را ببرید
نورپردازی خوب یکی از مهمترین عناصر طراحی دکوراسیون اداری است. فضای شما می تواند با بی نظیرترین مبلمان، بهترین ترکیب رنگ ها و میزهای شیک مجهز شود، اما هیچ یک از این موارد تا زمانی که شما نورکافی نداشته باشید، واقعا نمی درخشد.
از آنجایی که نورپردازی طبیعی همیشه به بهترین شکل ممکن است، تمام نقاط پنجره را بدون مانع نگه دارید تا فضای کاری خود را تا حد ممکن از نور طبیعی پر کنید. اگر پنجره های شما دارای پرده است، آنها را در حین کار اداری باز نگه دارید.

7)از قفسه کتاب استفاده کنید

برای تقویت مشارکت کارکنان در توسعه شخصی، سرمایه گذاری کنید. اگر می خواهید در رقابت با افراد دیگر موجود در حرفه خود جلوتر باشید، در دکوراسیون اداری، مقداری از کتاب های موجود در زمینه کاری خود را در قفسه كتاب در فضای جلسات یا اتاق اجتماعات قرار دهید. اگر جایی برای این مکان ندارید، کافی است تعدادی کتاب را روی یک میز قهوه جمع کنید که مربوط به هدف شرکت شما باشد.

image2

8)وجود گل در دکوراسیون اداری
وجود گلدان های گل در اطراف شما فضای باشکوهی را در طراحی دکوراسیون اداری کلاسیک به وجود می آورد که موجب تقویت روحیه ی کارکنان می شود. با اضافه کردن گیاهان، می توانید هوای تمیزی را در دفتر خود تنفس کنید. گیاهان گلدان می توانند به شما در جدا کردن فضاها به روشی طبیعی کمک کنند. آنها باعث بهبود کیفیت هوا در اداره می شوند.

9) نماهای جذاب را برجسته کنید
اگر دفتر شما منظره ای دارد، آن را به نمایش بگذارید. پنجره ها را باز نگه دارید و جلسات مهم را در نزدیکی آن برگزار کنید. اگر دفتر شما دارای چشم اندازی با ارتفاعات کوه یا اقیانوس است ، می توانید همیشه از این فضاها به عنوان زمینه اصلی فضاهای خود استفاده کنید.

10)نورپردازی مصنوعی در دکوراسیون اداری

نورپردازی می تواند برند تجاری شما را تقویت کرده، طراحی دکوراسیون اداری شما را تکمیل کرده و اولین تصور را از دفتر کار به وجود آورد. روشنایی شدید فلوئورسنت برای همه ی افراد راحت نیست، به چشم افراد صدمه می زند، موجب سردرد می شود و به وضوح ظاهر خوبی ندارد. در ادامه انواع روشنایی مناسب دکوراسیون اداری معرفی می شود:

·        چراغ های آویز با اندازه های بزرگ که در بالای میز بزرگ آویزان شده اند، می توانند به تعریف این منطقه به عنوان مکانی برای جلسات مهم بپردازند.

·        چراغهای روشنایی می توانند مردم را به مناطق مختلف دفتر یا ساختمان هدایت کنند.

·        مناطق و سالن های کم اهمیت تر، مکان ایده آلی برای معرفی گزینه های طراحی نورپردازی عجیب تر از قبیل رنگ های مختلف؛ نور برجسته برای برجسته کردن قفسه ها یا گیاهان؛ و لامپ و آباژور با اندازه ها و شکل های مختلف هستند.

« 2 از 3 »
کلمات مرتبط با دکوراسیون اداری